Soap and Sanitizer Dispensers
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (10)
- (2)
- (1)
- (2)
- (8)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (19)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (33)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (3)
- (5)
- (2)
- (3)
- (4)
- (1)
- (3)
- (25)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (5)
- (3)
- (1)
- (17)
- (5)
- (1)
- (1)
- (11)
- (50)
- (5)
- (1)
- (2)
- (36)
- (6)
- (1)
- (5)
- (1)
- (82)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (107)
- (7)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (56)
- (59)
- (1)
Filtered Search Results
Purell™ MESSENGER™ ES8 Floor Stand with Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Elegant, touch-free stand makes Purell™ Hand Sanitizer available anywhere.
| Width (English) | 16.75 in. |
|---|---|
| Length (Metric) | 40 cm |
| Capacity (Metric) | 1200 mL |
| Quantity | 1 Ea. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 16.75 cm |
| Includes | Energy-on-the-Refill technology |
| Mounting | Freestanding |
| No. of Compartments | 1 |
| For Use With (Equipment) | PURELL™ Hand Sanitizer |
| Product Type | Touch-free Dispenser Stand |
| Product Style | Open Top |
| Holds | Hand Sanitizer |
| Height (English) | 51.57 in. |
InterMetro Sanitizer Station
Sanitizer station is a multifunction mobile station with a small footprint that provides access to sanitizer and PPE.
PURELL™ ES10 Dispenser Floor Stand with White Automatic Hand Sanitizer Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Dispenser floor stand with automatic dispenser helps promote focus on well-being with a freestanding design that can be placed nearly anywhere. Choose from graphite or white color options.
| Mounting | Freestanding |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 14.6 cm |
| Width (English) | 13.5 in. |
| Length (Metric) | 72.4 cm |
| Length (English) | 28.5 in. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 34.3 cm |
| Holds | Hand Sanitizer |
| Height (English) | 5.75 in. |
PURELL™ ES10 Automatic Dispenser Accessories
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Choose TRUE FIT and SHIELD™ accessories to accompany ES10 automatic dispensers.
| No. of Compartments | 1 |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Holds | Hand Sanitizer |
GOJO™ CX™ Push-Style Counter Mount Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Push-style dispenser for GOJO™ foam soap.
GOJO™ TRUE FIT™ Wall Plate for LTX-12™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Wall plate fits around LTX-12™ dispenser.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 0.53 cm |
| Width (English) | 8.32 in. |
| Length (Metric) | 10.74 cm |
| For Use With (Equipment) | LTX-12™ Dispenser |
| Product Type | Wall Plate |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Quantity | 12/Pk. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 8.32 cm |
| Holds | Hand Soap |
| Height (English) | 0.53 in. |
GOJO™ PURELL™ CS2 Hand Sanitizer Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Hand sanitizer dispenser to be placed in high traffic areas.
PURELL™ CS8 Touch-Free Waterless Surgical Scrub Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Always-ready touch-free waterless surgical scrub dispenser with energy-on-the-refill.
PURELL™ LTX™ Behavioral Health Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free hand sanitizer dispenser for behavioral health environments.
GOJO™ LTX-12™ Dispenser for Gojo™ Foam Soap
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free dispenser for GOJO™ foam soap.
| Height (Metric) | 10.69 cm |
|---|---|
| Width (English) | 5.73 in. |
| Length (Metric) | 3.94 cm |
| Capacity (Metric) | 1200 mL |
| Quantity | 4/Pk. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 5.79 cm |
| Mounting | Wall Mount |
| No. of Compartments | 1 |
| For Use With (Equipment) | GOJO™ Foam Soap |
| Product Type | Soap Dispenser |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Holds | Hand Soap |
| Height (English) | 10.56 in. |
GOJO™ TFX™ Touch Free Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free dispenser for GOJO™ foam soap.
PURELL™ CS6 Hand Sanitizer Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
CS6 touch-free hand sanitizer dispenser.
GOJO™ PURELL™ ES1 Hand Sanitizer Dispenser Starter Kit
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Push-style hand sanitizer dispenser and 450 mL refill.
Purell™ LTX-12™ Dispenser for Purell™ Hand Sanitizer
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free dispensing design.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 10.69 cm |
| Width (English) | 3.94 in. |
| Length (Metric) | 3.94 cm |
| For Use With (Equipment) | PURELL™ Hand Sanitizer |
| Capacity (Metric) | 1200 mL |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Quantity | 4/Pk. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 5.79 cm |
| Holds | Hand Soap |
PURELL™ Surface Sanitizer and Disinfectant Battery Powered Sprayer
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Battery powered sprayer for PURELL™ surface sanitizer and disinfectant sprays.